Rady a tipy

milano

SALONE DEL MOBILE Milano 2011

V dubnu jsme navštívily největší veletrh nábytku a designu v italském Miláně.
Přinášíme tedy fotografie některých novinek, zajímavých interiérů, nábytku, svítidel a doplňků. Snažily jsme se zachytit různé druhy stylů tak, aby si každý z vás našel inspiraci.
Fotogalerie zde


milano

Kouzlení z mozaiky

Jen půl míle dolů přes Piazzale Fraccon z Villa Rotonda v italské Vicenze leží další majetek navržený a postavený Andreou Palladiem (1508-1580), (obr.č.1), italským renesančním architektem - Villa alle Scalette (obr.č.2). Byla postavena po jeho smrti, v roce 1595.
Dnes je sídlem firmy Trend Group. Společnost koupila vilu v roce 2004 a strávila rok a půl její renovací, na které se podíleli dva architekti, Veller a Alessandro Mendini. Mendini je designérem s hlubokým smyslem pro barvy, jež vycítíte z každé fotografie, kterou jsem v jejích interiérech pořídila.
Společnost Trend Group se specializuje na výrobu mozaiky z dlaždic skla, zlata, křemene, žuly a recyklovaných materiálů.
Vila a její okolí slouží nejen jako sídlo firmy, ale i jako prostředí pro speciální akce zaměřené na architekturu a design, v rámci kterých jsme v červnu 2011 vilu navštívily. Vřele doporučujeme její prohlídku každému se zájmem o design.
Fotogalerie zde

Atlas Concorde

ATLAS CONCORDE

Rády bychom Vám představily firmu Atlas Concorde o jejíž kvalitě jsme se samy přesvědčily nejen návštěvou provozu v Itálii ,ale i použitím dlažeb a obkladů v mnoha námi realizovaných zakázkách.
„Firma Atlas Concorde byla založena v roce 1969 a z hlediska technologických možností, množství nabízených výrobků a prestiže značky představuje jednu z nejvýznamnějších světových firem zabývajících se výrobou obkladových a dlažebních materiálů.
Široká škála výrobků zahrnuje vše od technických slinutých glazovaných dlažeb probarvených v celé tloušťce až po jednou pálené dlaždice, od tradičních obkladů a obkladů na bílém střepu až po jednou pálenou nebo slinutou mozaiku.
Atlas Concorde nabízí více než 60 kolekcí vhodných pro každý architektonický záměr a styl. Společnost věnuje pozornost životnímu stylu a sleduje nejnovější trendy v architektuře a designu a nejnovější vývoj v trendech a technologiích pak aplikuje při výrobě dlažebních materiálů. Výsledkem jsou pak keramické dlaždice nejvyšší kvality, esteticky i technologicky hodnotné, které se samy stávají zdrojem a inspirací pro další trendy a výrobní technologie.
Výrobní technologie společnosti Atlas Concorde je výsledkem dlouhodobého výzkumu a rozvoje, a proto se řadí mezi nejrozvinutější na světě. Suroviny jsou pečlivě vybírány a zpracovávány v automatickém výrobním procesu, který je nepřetržitě monitorován. Dekory jsou vyráběny technikami umožňujícími maximální přesnost, díky čemuž vznikají výrobky s vysoce kvalitní povrchovou úpravou.
Společnost Atlas Concorde byla jednou z prvních společností v sektoru výroby obkladů a dlažeb na světě, která obdržela certifikát Ecolabel pro všechny své řady keramických dlaždic. Tento certifikát uděluje Evropská unie výrobkům, jejichž negativní dopad na životní prostředí je velmi nízký. Pro určení vlivu výrobku na životní prostředí je třeba brát v potaz celý životní cyklus výrobku od těžby základních surovin (včetně výběru dodavatele), přes výrobu, rozvoz (včetně balení) a užívání výrobku až do jeho likvidace. Parametry, které se zkoumají nejpodrobněji, jsou: spotřeba energie, množství škodlivin, které je vypouštěno do vody a do ovzduší, ochrana životního prostředí a množství škodlivin vypouštěných do půdy.“ Zaručuje tedy projektantům a koncovým uživatelům, že zakoupený výrobek je šetrný k životnímu prostředí.
Fotogalerie zde


Bisazza

BISAZZA

Opět přinášíme malou ochutnávku možností a nápadů z mozaiky .Italskou firmu Bisazza jsme navštívily v červnu 2012 a pořídily několik velmi zajímavých fotografií .Po jejich shlédnutí v galerii určitě usoudíte ,že fantazii se meze nekladou!
Bisazza patří bezesporu mezi nevýznamnější výrobce keramické mozaiky na světě. Byla založena v roce 1956 v Alte Vicenza, v severní Itálii. Společnost se stala průkopníkem při používání moderních technologií a dokonalou schopností přizpůsobovat se potřebám a požadavkům keramického trhu. V průběhu pár let Bisazza zaměřila svou strategii převážně na výrobu nejvíce kvalitních obkladů a dlažeb a rozšiřování sítí do designových center ve světě – Antverp, Chicaga, Barcelony, Berlína, Londýna, Los Angeles, Miami, Milána, Moskvy, New Yorku, Paříže, Říma či Tokia. Bisazza je členem Altaggama, společnosti vyvážející nejluxusnější Italské značky.
Bisazza patří k vrcholným luxusním designérským společnostem v oboru, a hlavním výrobcem mozaik, které jsou určeny jak pro interiéry, tak pro venkovní prostory. V nabídce výrobce keramické mozaiky Bisazza najdeme velké množství barev, velikostí, tvarů a povrchů. Právě široká nabídka a vysoká technologická kvalita zaručuje výrobci Bisazza neustále rostoucí zájem zákazníků na celém světě. Bisazza je jednou z nejluxusnějších značek designérských společností. Bisazza je špičkový výrobce skleněné mozaiky pro vnitřní a vnější výzdobu. Vyrábí nejvyšší kvalitu produktů. V průběhu let Bisazza spolupracovala s osobnostmi v oblasti architektury, designu, umění a módy, a to zejména Tord Boontje, Aldo Cibic, Sandro Chia, Romeo Gigli, Michael Graves, Jaime Hayon, Alessandro Mendini
Bisazza, jakožto světoznámý výrobce mozaiek, se rozhodl rozšířit své portfolio produktů a v těchto dnech vstupuje na trh s novou kolekcí koupelnového nábytku a doplňků Bisazza Bagno, inspirovanou stylem art deco. Pod design produktů se podepsal Jaime Hayón, který v současnosti patří k jedněm z nejprogresivnějších a nejvyhledávanějších designérů.Světový lídr ve výrobě skleněných mozaik pro interiér i exteriér, společnost Bisazza, přichází v roce 2011 s novou divizí Bisazza Bagno zaměřenou na výrobu a distribuci koupelnového nábytku. Svou pověst výrobce prvotřídní kvality a dokonalé elegance potvrdila i výběrem designera, když návrh kolekce svěřila do rukou Španěla Jaimeho Hayóna. Výsledkem této spolupráce je první kolekce Bisazza Bagno nabízející výběr koupelnového nábytku jako jsou stolky, skříňky, umyvadla, vany, zrcadla, lampy ale i doplňky a dekorace.
Kolekce koupelen očima španělského designového mága a italského krále mozaiky je inspirovaná jemnými liniemi ženských tvarů a odkazuje na půvab třicátých let minulého století s dotekem skandinávské jednoduchosti i čistoty. Hlavním rysem je jednoznačně elegance a noblesa, která se spojuje s inovativním pohledem na estetiku období art deco
Bisazza Bagno na styl art deco navazuje nejen tvary, ale i barevnou paletou - od bílé, černé, zlaté po platinovou. Propojenost s oblíbeným stylem dvacátých a třicátých let minulého století se projevuje i výběrem materiálů jako je mramor, keramika, chromovaná ocel nebo lesklá měď. S kolekcí Bisazza Bagno se koupelna stane stylovou místností plnou šarmu se silnou identitou, kterou nebudete chtít více skrývat.
Fotogalerie zde

Atlas Concorde

MAISON and OBJET

V září 2012 jsme navštívily světový veletrh desinu Maison and Objet v Paříži,který se koná dvakrát do roka.Je určen pouze architektům,designérům a obchodním partnerům,pro které také probíhají školení a workshopy.Výrobní firmy a produktoví designéři zde představují nové výrobky,designy a trendy.Tento rok dominovaly organické tvary,přírodní a reciklovatelné materiály.
Fotogalerie zde